Mutlu sonu beklerken birlikteyiz ... Op.Dr.Hakan Savaş

Hakkımda

image1954 yılında Malatya da doğdum,1977 yılında Cerrahpaşa tıp fakültesinden mezun oldum. ihtisasımı 1986 yılında Süleymaniye doğum evinde tamamladım. Mecburi hizmetimi Diyarbakır SSK hastanesinde yaptım. Mecburi hizmet sonrası İstanbul Özel Haznedar hastanesinde, Acıbadem Kadıköy hastanesinin temeline birlikte harç koyduğum Türkiye' deki ilk özel hastaneciliğin duayenlerinden Dr. Tahir Aslan' la birlikte 7 yıl staff doktor olarak çalıştım. Daha sonra özel muayenehanemi açarak hasta kabülüne başladım. 16 yıllık hizmetten sonra Bakırköy Ethica Tıp merkezine geçerek orada hastalarıma hizmet sunmaya başladım. Meslek hayatım boyunca binlerce doğum ve ameliyat yaptım. Doğurttuğum bebekler arasında Türkiye matematik şampiyonlarını SBS birincilerini görmem benim için ayrıca bir öğünç kaynağı oldu. Artık doğurttuğum kızların da bebeklerini takip ediyorum. Bunları görünce hem çok mutlu oluyorum hem de zaman da ne kadar hızlı geçiyor diyorum kendi kendime. Kadın doğum hekimliğinin her alanını seviyorsam da en ilgi duyduğum ve büyük emek verdiğim bölümü PERİNATOLOJİ (anne karnındaki fetusun sağlığı). Belki de bu alanını sevmemim en büyük sebebi Prof. Dr. Atıl Yüksel İle uzun yıllar birlikte hasta görmek, konsülte etmek, yeni bir şeyler arayıp bulmanın verdiği heyecan ve bana verdiği pozitif etki olsa gerek. Son yıllarda tanıdığım geç tanıdığım içinde o ölçüde hayıflandığım can dostum Prof Dr Rıza Madazlı ile yaptığımız tıbbi sohbetler ve literatür çalışmaları da çalışma şevkimi artıran etkenlerden biri oldu.

Perinatoloji konusunu daha iyi öğrenmek hastalarıma daha faydalı olmak amacıyla yurdışında(Edinburg, Atina, Londra, Sorento, Paris, İsveç) birçok kongre ve sertifikasyon programlarına katılarak güncel bilgilere ulaşmayı hedefledim.

2013 yılı ağustos ayından itibaren de hastalarımı yeni muayenehane yasası koşullarına uygun BAKIRKÖY ETHİCA TIP MERKEZİ' NDE kabul etmeye başladım.